Prava hrabrost je raditi ono što je pravo!
"Ostanite skromni u svemu, i nemojte misliti da ste itnad drugih koji se bave nekom drugom disciplinom. Svaka borbena veština je efikasna ako se pravilno upotrebi".Ovo su reči starog učitelja Hiamurija.
Današnji karatisti skloni su da veruju da je kineski boks, pogrešno nazvan kung fu, prijatna gimnastika bez ikakve efikasnosti. Glavno pitanje u ovom blogu je odakle potiče karate ovakav kakav je danas? Otkriću vam čitavu istoriju borbenih veština iz kojih je nastao moderan karate. "Ljudi imaju običaj da nekom Bodhidharnu pripisuju pronalazak kineskog boksa. U stvari, ta ličnost je samo kodicifirala i usavršila jednu borbenu metodu golim rukama koja je već odavno postojala. Iz tih dalekih vremena ostalo nam je malo pisanih dokumenata, ali proučavanjem mnogih legendi dođeno je do zaključka da je među mnogobrojnim borbenim školama škola pri hramu Šaolin ostala najslavnija i najmasovnija. Pre mnogo godina i vekova, kaluđeri i samuraji su se borili protiv razbojnika golim rukama".
Osnovni susret!
"Kaluđeri hrama Šaolin skrenuli su pažnju na sebe u mnogim prilikama, a svetlost istorije obasjala je to nesvakidašnje mesto. Dolazak izuzetnog čoveka kao što je Baohidharna u isto tako čeveni hram, koji je bio isto tako slavan zbog svojih boraca kao i Šaolin, postaće istorijski događaj u kome ukrštanje sličnih sudbina ostaje jedna od jedinstvenih činjenica na našoj planeti iz tog slučajnog susreta rodiće se neverovatna borilačka veština".
Kaluđeri prelaze u akciju!
"Jednog dana, nekoliko kaluđera odlučili su da izmenetok stvari i počnu da se brane od ponavljanih napada. Izabrali su jedno pogodno mesto na vrhu planine, vrh Šao-ši, i počeli da grade neku vrstu utvrđenog manastira. Zadatak im je bio smeo, ali uskoro na vrhu se dizala neosvojiva tvrđava. Da bi se zaštitili od vatre i sakrili svoju zgradu, preteče ekologa, ti kaluđeri su posadili šumu mladih jela oko čitavog manastira koji se tad zvao-Šaolin-mlada šuma-. Starešina manastira, stari Ču-Čing, odlučio je tada da svoje kaluđere nauči veštini ratovanja. Dva stručnjaka za goloruke borbe pozvani su da treniraju stanovnike Šaolina".
Sama po sebi, ova čijenica dokazuje da je u Kini borbena veština eć bila jako popularna i da su stručnjaci bili veoma traženi. Kaluđeri su bili trenirani veštini borbe sa štapom, hrvanja, taktici i odbrani zidina.
Коментари
Постави коментар